Zdobywamy górskie szczyty!!!

Wyprawy górskie to w naszej szkole już niemal tradycja. Każdego roku, gdy nadchodzi wiosna, mamy ochotę „wznieść się na wyżyny.” Tym razem przyszedł czas na Zakopane i okolice.

Wycieczka odbyła się w dniach 10-12 maja. Grupa 32 uczniów wraz z opiekunami postanowiła sprawdzić, co tam słychać w górach.

Wyprawa miała na celu propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integrację młodzieży w warunkach pozaszkolnych. Pozwoliła również poznać nieco kulturę góralską, zabytki, kuchnię.

I dnia wybraliśmy szlak prowadzący do Morskiego Oka. Mieliśmy dużo siły i zapału, więc 2,5 godziny marszu nie stanowiło większego problemu. Zaskoczył nas natomiast widok Morskiego Oka w dużej części pokrytego lodem.

Dzień II był prawdziwym sprawdzianem naszych możliwości. Postanowiliśmy bowiem zdobyć Kasprowy Wierch. Łatwo nie było, ale się udało. Część grupy drogę powrotną pokonała kolejką. Najwytrwalsi, pod wodzą pana Adama, postanowili zaufać swoim nogom, i pokonali drogę powrotną pieszo.

W sobotę – III dnia – daliśmy odpocząć nogom i wyciągiem krzesełkowym wyjechaliśmy na skocznię, na której sukcesy odnosił Adam Małysz. Następnie udaliśmy się na Krupówki, gdzie można było pozbyć się nadmiaru gotówki.

Pogoda nam dopisała, wszyscy wrócili cali i zdrowi, wycieczkę można zatem zaliczyć do udanych.

Już czekamy na następną!

galeria