Wycieczka

Rok szkolny dobiega końca, słoneczko przygrzewa coraz mocniej, ławka szkolna staje się powoli naszym „wrogiem”… – to znak, że najwyższy czas na WYCIECZKĘ!

Tym razem opuściliśmy szkołę i nasze ciepłe domki aż na cztery dni i obraliśmy kurs na południowy zachód. Pierwszym etapem była Szklarska Poręba, gdzie „stacjonowaliśmy”. Tam też wybraliśmy się do Parku Ducha Gór, gdzie zapoznaliśmy się z przyrodą Karkonoskiego Parku Narodowego. Tego dnia wybraliśmy się również na zamek Książ w Wałbrzychu- przepiękne wnętrza, wspaniałe ogrody, park , no i ten widok z tarasu…- coś pięknego!

Drugiego dnia mieliśmy zdobywać Śnieżkę, ale natura powiedziała „Nie”. Skoro nie mogliśmy w góry, to zeszliśmy w dół i zaopatrzeni w latarki odkrywaliśmy korytarze kopalni uranu ( na szczęście w nocy nie świecimy).Kiedy ponownie ujrzeliśmy światło słoneczne, przyszedł czas na wizytę w Parku Miniatur w Kowarach , gdzie można podziwiać zabytki Dolnego Śląska w skali 1:25 i 1:50. Uwieńczeniem dnia był relaks w wodach termalnych hotelu „Gołębiewski” w Karpaczu.

Dzień trzeci to Praga. W towarzystwie świetnego przewodnika przechadzaliśmy się uliczkami tego pięknego, położonego nad Wełtawą miasta, poznając jego historię, podziwiając architekturę- Hradczany z katedrą św. Wita, zamek królewski, most Karola , Stare Miasto… Była to też świetna okazja, by posłuchać czeskiego języka, spróbować tradycyjnych potraw . Praga naprawdę nas urzekła!

Czwartego- ostatniego już dnia udaliśmy się do Wrocławia. Na początek nieco historii i sztuki, czyli Panorama Racławicka, następnie chwila wyciszenia w katedrze, a później spacer mostem zakochanych, na którym znajduje się niezliczona ilość kłódek. Na koniec wizyta we wrocławskim ZOO, na terenie którego znajduje się również wspaniałe Afrykarium. Niesamowite doznania!
Później już tylko kilka godzin w autokarze i … witaj podkarpacie!

Podczas tych czterech dni każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zdobyć nowe informacje, doświadczenia, lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki, dostrzec swoje zalety lub słabości.