STOP Dopalaczom!!!

stop dopalaczom

Dopalacze, to problem który w obecnych czasach ciągle się nasila i staje się coraz bardziej niebezpieczny, chociażby ze względu na skalę rozpowszechniania się oraz slogany promujące te substancje wśród młodzieży jako ,,środki bezpieczne”.

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką ,,dopalaczy” Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Leżajsku przeprowadza spotkania informacyjno – edukacyjne z młodzieżą na temat szkodliwego wpływu substancji psychoaktywnych na organizm człowieka.

Nasza szkołę odwiedził już kolejny raz Pan Policjant – Adam Kopacz, który w praktyczny i interesujący sposób przekazał uczniom jaki ,,bałagan” mogą zrobić dopalacze w ich życiu -zarówno w kwestii zdrowotnej jak i prawnej. Następnie dzięki uprzejmości Pani z PSSE w Leżajsku wszyscy chętni – a tych nie brakowało – mogli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód w alkogoglach i narkogoglach (okularach przedstawiających świat oczami osób będących pod wpływem alkoholu i narkotyków).

Bardzo dziękujemy za wizytę i przystępne przekazanie wiedzy – mamy nadzieję, że ta ,,lekcja” pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo.

IMG_2364.JPGIMG_2366.JPGIMG_2371.JPGIMG_2376.JPGIMG_2379.JPGIMG_2382.JPGIMG_2385.JPGIMG_2387.JPGIMG_2395.JPGIMG_2404.JPGprofilowe 2.jpgthumb 1.jpg