Projekt społeczny Gimnazjalistek wśród najlepszych

WP_20160120_10_42_01_Pro(1)

Tegoroczne Stypendystki programu IKEA FAMILY ,, Na Rodzinę Można Liczyć” – Iwona , Gabriela i Wiktoria wzięły udział w konkursie na najlepszy projekt społeczny, a ich pomysł i projekt, który przygotowały został wybrany do najlepszej piątki wśród tych zgłoszonych z całej Polski (szkoły gimnazjalne i ponagimnazjalne) !!!

Konkurs grantowy był organizowany po raz pierwszy w ramach programu stypendialnego realizowanego w partnerstwie IKEA i Fundacji Świętego Mikołaja. W tej edycji szczególny nacisk został położony na zaangażowanie społeczne uczniów – nie tylko było to jedno z głównych kryteriów przyznawania stypendium, ale znalazło kontynuację w ogłoszeniu konkursu grantowego na najlepsze projekty społeczne. Projekty do konkursu można było zgłaszać od 2 do 20 listopada 2015 r.

Zależy nam na tym, aby zwrócić uwagę uczniów na potrzeby ludzi żyjących na co dzień w ich otoczeniu, dlatego czwartą edycję „Na rodzinę można liczyć” postanowiliśmy wzbogacić o wsparcie grantowe projektów społecznych. Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich nadesłanych propozycji, a szczególnie tych, które zostały wyróżnione.. To fantastyczne, że nasi stypendyści, bardzo młodzi ludzie, chcą działać na rzecz swoich miejscowości, sąsiadów i kolegów, widząc wartość w pomaganiu innym. Wielu z nas, dorosłych, może się od nich uczyć. Wierzę, że wspólne działanie uczniów i realizacja projektów przyniesie wiele dobra – im samym, ich sąsiadom i okolicy, w której mieszkają – mówi Agata Czachórska, P.O. kierownika ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail w Polsce.

Spośród zgłoszeń konkursowych, nadesłanych przez stypendystów Kapituła Konkursu wskazała pięciu zwycięzców. Oto oni:

  • Projekt „Bliżej ekologii” (kategoria projektu: proekologiczny), którego liderką jest Patrycja z Sieciechowa
  • Projekt „Zielona klasa – szkolny ogród leśny miejscem edukacji ekologicznej” (kategoria projektu: zagospodarowanie przestrzeni lokalnej), którego liderką jest Sylwia z Rucianego-Nidy
  • Projekt „Wspólne haftowanie – Słodkie wypiekanie” (kategoria projektu: edukacyjny), którego liderem jest Alan z Wałbrzycha
  • Projekt „Młodzi dla seniorów” (kategoria projektu: pomocowy), którego liderem jest Patryk z Zakliczyna
  • Projekt „Zdrowe życie, fajne życie, Twoje życie – rusz się człowieku” (kategoria projektu: pomocowy), którego liderką jest Iwona z Gimnazjum w Dębnie.

Zaskoczyła nas bardzo pozytywnie różnorodność i atrakcyjność projektów. Wybór naprawdę nie był łatwy, a Kapituła miała przy wyborze ostatecznej listy projektów nie lada wyzwanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w realizacji ich pomysłów! – podsumowała Jolanta Michalewicz z Fundacji Świętego Mikołaja po oficjalnym ogłoszeniu listy laureatów.

W ramach projektu nasze Stypendystki, które chcą pobudzić do aktywności fizycznej lokalną społeczność zaplanowały m.in.: zajęcia z samoobrony; zajęcia fitness; maraton fitness; warsztaty piękna; podchody. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkich zainteresowanych!

Wszystkie zwycięskie projekty otrzymają po 5 tys. zł dofinansowania od IKEA. Dodatkowo twórcy i realizatorzy trzech najlepiej zrealizowanych projektów, otrzymają nagrody rzeczowe. Projekty będą realizowane w okresie od 18 stycznia do 31 maja 2016.

Przed dziewczynami dużo pracy, dlatego życzymy wytrwałości i powodzenia !!!