Projekt społeczny gimnazjalistek wśród najlepszych w Polsce !!!

Uczennice naszego gimnazjum – Iwona , Gabriela i Wiktoria – stypendystki programu IKEA FAMILY „Na Rodzinę Można Liczyć”, otrzymały w styczniu grant w wysokości 5 000 zł na realizację swojego projektu społecznego. Zanim to nastąpiło dziewczyny wzięły udział w konkursie na najlepszą propozycję projektu, a ich pomysł i działania, które zaplanowały został wybrany do najlepszej piątki wśród tych zgłoszonych z całej Polski (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) !!!

W czasie trwania projektu (styczeń – maj), do Dębna zawitała ekipa filmowa, która nakręciła reportaż z projektu oraz zrobiła świetne zdjęcia.

https://www.youtube.com/watch?v=UKSqN9H29Ig

Stypendystki swoimi pomysłami i pracą włożoną w poszczególne działania  zrobiły ogromne wrażenie na jury, które przyznało im II miejsce wśród najlepiej zrealizowanych projektów w Polsce oraz nagrodę pieniężną.

Jury konkursowe, które wyróżniło dziewczyny tak komentuje swoją decyzję:

Projekt „Zdrowe życie, fajne życie, Twoje życie – rusz się Człowieku” został wyróżniony za wyjątkowe zaangażowanie stypendystek. Uczennice zadbały o atrakcyjność i różnorodność zajęć oraz ich promocję, dzięki czemu do wspólnej aktywności zachęciły aż 150 mieszkańców Dębna. Stypendystki uwzględniły potrzeby każdej grupy wiekowej, odpowiednio dobierając rodzaj zajęć. W ramach projektu pozyskały instruktorów i zorganizowały zajęcia z samoobrony i fitnessu, w których uczestniczyli zarówno najmłodsi z przedszkola i szkół, jak i starsi. Odbyły się także podchody dla młodzieży szkolnej i warsztaty piękna dla mieszkanek miejscowości. W projekt, oprócz uczniów i nauczycieli, zaangażowało się ponad 20 wolontariuszy, instruktorzy oraz sami mieszkańcy. Na uwagę zasługuje zarówno profesjonalna organizacja, jak również zasięg działań promocyjnych. Informacje o zajęciach pojawiały się w mediach społecznościowych, lokalnej prasie, na plakatach i ogłoszeniach w okolicy.

 Kilka słów o projekcie……

„Zdrowe życie, fajne życie, Twoje życie – rusz się człowieku!”

Co kryje się pod tą nazwą?

Głównym celem naszego projektu było pobudzenie do działania i zintegrowanie naszego otoczenia. Ponadto zachęcenie ludzi do aktywnego i wartościowego spędzania wolnego czasu w dobie komputerów i telefonów; pokazanie kobietom jak zadbać o swój wygląd i bezpieczeństwo, a także zainteresowanie naszych rówieśników historią i atrakcjami środowiska w którym mieszkamy i przebywamy– mówi Iwona Tyczyńska – liderka projektu.

Zaproponowałyśmy  odbiorcom regularne zajęcia fitness i samoobrony z profesjonalnymi instruktorami. Odbyły się również większe wydarzenia – Warsztaty Piękna, Podchody, Maraton Fitness. Tak proste  pomysły, a przyniosły tak dużo dobrego – komentuje realizatorka projektu Wiktoria Bartnik

Każde z tych zajęć cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszym projekcie każdy mógł znaleźć coś dla siebie, uczestnicy zajęć mieli od 3 do 60 lat, a wszystkich odbiorców naszych działań było  ponad 150. Stojąc z boku mogłyśmy zaobserwować jak ludzie się wzajemnie integrują, pomagają sobie, odstresowują; kobiety uczą się podkreślać własne piękno i dbać o bezpieczeństwo;  młodzież dowiaduje się ciekawostek dzięki atrakcyjnemu przekazowi.
My same bardzo dużo się dzięki temu projektowi nauczyłyśmy – zobaczyłyśmy jak dużo pracy trzeba włożyć , jeżeli chce się coś zrobić dobrego, a jednocześnie jaka ogromna jest satysfakcja gdy widzi się, jak ludzie fantastycznie reagują na to co im zaproponowałyśmy – ocenia Gabriela Małek

Dzięki projektowi poczułyśmy się jak „supermenki”  – dodaje Wiktoria

Dziewczyny – oklaski nie tylko za pomysł, ale za te kilka miesięcy ciężkiej pracy, która przyniosła wspaniałe efekty !

DSCN9612.JPGIMG_2152.JPGIMG_2181.JPGIMG_2188.JPGIMG_2235.JPGIMG_2273.JPGIMG_2310.JPGIMG_2360.JPGIMG_2428.JPGIMG_2465.JPGIMG_2480.JPGIMG_2553.JPGIMG_2594.JPGIMG_2642.JPGgrupowe.JPG