Pewnej marcowej soboty…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAmieliśmy dwa powody do świętowania. Pierwszym z nich było wręczenie stypendiów naukowych i sportowych -II semestr roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość ta miała miejsce właśnie w sobotnie popołudnie(08.03.2014). Wzięli w niej udział członkowie Stowarzyszenia,nauczyciele,rodzice stypendystów i oczywiście stypendyści.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno przyznało 13 stypendiów uczniom naszego gimnazjum i absolwentom.

Stypendia naukowe otrzymali: Paulina Gardziel, Klaudia Hałas, Karol Żyguła, Maria Krzaczkowska, Gabriela Łokaj, Alicja Jaworowska, Eliza Bojda, Anna Krawiec

Stypendia sportowe otrzymali: Igor Maluszczak, Maciej Nowak, Dawid Kosior, Adam Gibała, Anna Krawiec

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości.

Tego dnia panowie nie zapomnieli również o Paniach, które usłyszały wiele ciepłych słów,otrzymały drobne upominki i mogły wypić kawkę podaną przez panów.

Drugim powodem do świętowania był sukces naszych piłkarzy, ale po kolei…

W sobotni ranek w Brzózie Królewskiej odbył się gminny turniej piłki halowej chłopców(kl. I i II). Nasze gimnazjum reprezentowali: Piotr Krzaczkowski, Paweł Styczyński, Dawid Pawelec, Adam Niedźwiedzki, Maciej Nowak, Igor Maluszczak, Sebastian Sobala, Radosław Lis, Karol Żyguła, Rafał Tytuła. Opiekunem był pan Adam Kulpa.

W turnieju wzięły udział drużyny z: Brzózy Królewskiej, Wierzawic, Giedlarowej, Starego Miasta i Piskorowic.

Po losowaniu chłopcy znaleźli się w grupie z gospodarzami i Piskorowicami. Wynik pierwszego meczu 0:3 z Brzózą Królewską nie napawał ich optymizmem, lecz drugi mecz grupowy, zakończony wynikiem 2:1, dał naszemu zespołowi awans do kolejnej rundy i nadzieję na niezły wynik końcowy. W kolejnym meczu panowie trafili na trudną do pokonania drużynę- Wierzawice. Po 12 minutach gry cieszyli się niezmiernie, ponieważ wygrali i znaleźli się w finale, z czyhającą już tam, Giedlarową.

Pojedynek zakończył się wynikiem 1:0 dla Dębna. Nasi chłopcy wygrali turniej!

Życzymy zespołowi i opiekunowi samych sukcesów!