Otwarcie sali gimnastycznej!!!

Do nowej sali gimnastycznej prowadziła długa i kręta ścieżka. Koniec tej mozolnej wędrówki nastąpił 5 czerwca 2013 r., kiedy to miało miejsce poświęcenie hali i oficjalne oddanie jej do użytku. Nareszcie dzieci i młodzież będą mogli korzystać z przestronnego, nowoczesnego obiektu.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika, podczas której uczniowie kl. III przyjęli Sakrament Bierzmowania.

Po uroczystej procesji kończącej Mszę Świętą, wszyscy zgromadzeni udali się na plac Zespołu Szkół, gdzie miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi, a co za tym idzie, otwarcie sali gimnastycznej. Następnie Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik dokonał poświęcenia obiektu.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej. Dyrektor Zespołu Szkół przedstawił licznie zgromadzonym gościom, mieszkańcom Dębna i uczniom historię powstawania hali, wręczono podziękowania za wkład w budowę sali, pomoc i wsparcie.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali specjalny program artystyczny.

Wśród wielu osób, które tego dnia razem z nami „świętowały” otwarcie sali gimnastycznej, znaleźli się m.in.: poseł Kazimierz Gołojuch, wicemarszałek Jan Burek, Wójt Gminy Krzysztof Sobejko, przedstawiciele instytucji wojewódzkich, wicestarosta leżajski Marek Kogut, władze samorządowe sąsiednich gmin, radni Gminy Leżajsk, dyrektorzy szkół…

Dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu, był to naprawdę wyjątkowy dzień.

galeria