Dzieci i sport – dobre połączenie!

O tym, że dzieci i sport to połączenie niemalże idealne przekonaliśmy się w sobotnie popołudnie, 8 czerwca 2013r. Tego dnia odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka i Gminnego Dnia Sportu. Była to okazja do dobrej zabawy, rywalizacji sportowej, współpracy, propagowania aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu (z dala od komputera!).

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Zespół Szkół w Dębnie, Niepubliczne Gimnazjum w Dębnie, Spółdzielnia Socjalna „Dębnianka”.

W jedno sobotnie popołudnie działo się bardzo dużo. Najmłodsi mogli bawić się na zjeżdżalniach, trampolinie, pojeździć autami, wziąć udział w różnych konkurencjach.

Dla uczniów szkół podstawowych zorganizowano zawody sportowe w ramach Święta Sportu. Wzięły w nich udział reprezentacje szkół z Gminy Leżajsk. Była zacięta rywalizacja i dobra zabawa!

W tym samym czasie odbywały się zawody w piłce nożnej o Puchar Prezesa „Dębnianki”.

Niezwykle ważnym punktem imprezy było losowanie nagród. Rower – nagrodę główną – wygrała uczennica gimnazjum – Madzia Kowal. Gratulujemy!

Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz jazdy na rolkach dzieci i młodzieży z Dębna. Ich szkoleniem zajmuje się klub „Wodzu” z Rzeszowa.

W czasie trwania festynu można było zjeść kiełbaski z grilla, kanapki przygotowane przez „Dębniankę”, zakupić pyszne gofry, zrobione przez panie ze Stowarzyszenia.

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Medium”.

Podziękowania należą się licznym sponsorom, bez których impreza by się nie odbyła. Byli to: Wójt Gminy Leżajsk, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Zespół Szkół, Niepubliczne Gimnazjum, „Dębnianka”, Spółdzielnia Produkcyjna w Dębnie, KRUS-Oddział Leżajsk, KGW w Dębnie, Firma Smak – Eko Górno, GOK Giedlarowa, Rada Rodziców Zespołu Szkół.

galeria