„CHROŃMY MŁODOŚĆ W SIECI – STOP CYBERPRZEMOCY!”

makieta_plakat_a2Komputer i Internet stały się sprzętem masowym, służącym edukacji, pracy zawodowej, komunikowaniu się. Internet stał się medium otwierającym drzwi do świata, w którym każdy może mieć dostęp do prawie każdej informacji. Nasza młodzież jest niezwykle kompetentna w korzystaniu z różnorodnych możliwości tych technologii. Jednak ich świadomość zagrożeń i braku bezpieczeństwa jest stosunkowo niska.

Tematyka zagrożeń powodowanych przez cyberprzestrzeń oraz świadomość społeczeństwa w tym zakresie jest bardzo niska. Dlatego nasza szkoła bierze udział w Projekcie „Chrońmy Młodość w Sieci- Stop Cyberprzemocy”. Jest to projekt skierowany zarówno do uczniów jak i nauczycieli i rodziców. Liderkami odpowiedzialnymi za realizacje projektu w naszej szkole są uczennice: Zuzanna Stopyra, Aleksandra Pruchnicka, Gabriela Sołga i Małgorzata Tkaczyk. W październiku brały one udział w trzydniowych warsztatach w Manasterze koło Sieniawy. Zapoznały się tam z zagrożeniami związanymi z Internetem, problemem cyberprzemocy. Podczas warsztatów dziewczęta pracowały z liderami innych szkół, opracowując między innymi scenariusze lekcji.

Najtrudniejsze zadanie przed nimi. W tym tygodniu dziewczęta rozpoczną lekcje, podczas których podzielą się zdobytą wiedzą z uczniami naszej szkoły. Odbywać się będą one na lekcjach godziny wychowawczej w wybranych klasach. Zaplanowane jest również spotkanie z rodzicami uczniów i zaznajomienie ich z problematyką cyberprzemocy.

Powodzenia!

zdje%cc%a8cie-warsztaty-2